Hoppa till innehåll

Ekonomiavdelning

Ekonomichef

Staffan Livehed

Tel: 08-462 66 08

Mobiltel: 070-562 84 88

E-post: staffan.livehed@katolskakyrkan.se

 

Avdelningschef och controller

Vakant

 

Redovisning

E-post: redovisning@katolskakyrkan.se

 

Redovisningsansvarig

Carina Mlynarczyk

Tel: 08-462 66 27

E-post:carina.mlynarczyk@katolskakyrkan.se

 

Redovisningsekonom

Jadranka Magnusson 

Tel: 08-462 66 32

E-post:jadranka.magnusson@katolskakyrkan.se

 

Konsult

Madeleine Berns

Tel: 08-462 66 23

E-post: madeleine.berns@katolskakyrkan.se

 

Fastighet

Fastighetsansvarig

Eugéne Teterin

Tel: 08-462 66 25

Mobiltel: 070-444 42 96

E-post: eugene.teterin@katolskakyrkan.se

 

Lön

Löneansvarig och HR-partner

Emma Bohlin

Tel: 08-462 66 26

Mobil: 070-288 96 26

E-post: emma.bohlin@katolskakyrkan.se

E-post: lon@katolskakyrkan.se (specifika lönefrågor)

 

 

 

 

Ekonomiavdelningen sköter stiftets ekonomi och arbetar med ekonomistyrning, redovisning, bokslut, ekonomiska uppföljningar och fakturahantering.